Заняття на розвиток уваги при ЗПР

Мета: Розвиток та корекція довільної та активної уваги, пам’яті, уяви, дрібної моторики. Створення веселого і життєрадісного настрою. Розвиток навичок вербального й невербального спілкування. Розвиток мовлення, збагачення словника. Вдосконалення рухів і сенсомоторного розвитку.
Обладнання:
дві непрозорі торбинки з дрібними предметами; методика Мюнстерберга;
картки із зображеннями для вправи «Спробуй виконати».
Форма проведення: групова (5-6 учнів).
Тривалість заняття: 45 хв.
                                                         Хід заняття:
 Організаційний момент (2 хв.)
Учні розташовуються навколо столу.
Психолог повідомляє тему заняття.
1. Вправа-привітання. (2 хв.)
Мета: створення позитивного емоційного настрою, атмосфери довіри та доброзичливості, зняття емоційного напруження.
Усміхнись усім довкола
Небу, сонцю, квітам...
І тоді обов’язково
Буде день привітним
Хід вправи:
Психолог вітається і по черзі з дитиною і говорять одне одному компліменти .
2. Вправа-гра „Cлухай сигнал”(4 хв.)
Мета: розвиток активної уваги.
Хід гри: на один плеск в долоні дитина зображає тополю (підняті вгору руки, долоні разом), на два плески – вербу (руки зігнуті в ліктях опущені вниз )                                                                                    3.Гра "Так чи ні?" (3хв.)
Мета: розвиток уваги.
Хід гри: гравці стають у коло. Психолог пояснює завдання: "Якщо ви згідні з твердженням, то піднімайте вгору руку і кричіть "Так!", якщо не згідні –  опускайте руку і кричіть "Ні!".
Чи є в полі світлячки?          Чиє в морі рибки?
Чи є крила у теляти?             Чи є дзьоб у поросяти?
Чи є хвіст у півня?:                Чи є ключ у скрипки?
Чи є рима у вірші?                 Чи нема помилки?

4.Гра "Хто уважніший?"   (7 хв.)                                                                                                  Мета: розвиток мимовільної уваги, оперативної па­м'яті, класифікації.                         Психолог зачитує шість слів з інтервалом у 2-3 секунди.                             Наприклад: цукерка – троянда – шоколад – ромашка – торт – тюльпан.                        Після цього дітям ставлять такі запитання :                                                                         - Які назви квітів і скільки їх було у цьому списку?                                                              - У які групи можна об'єднати ці слова?

5. Вправа  «Відгадай предмет» (5 хв.)                                                                                                  
Мета: розвиток дрібної моторики пальців рук дитини.
У дві непрозорі торбинки розкладено однакова кількість дрібних предметів (цукерки, ґудзики, монети, горіхи тощо).
Грають двоє учнів. Їм зав'язують очі. Однією рукою вони тримають торбинку, іншою – по команді психолога швидко витягують названий предмет.
6. Гра –розминка „Квітка настрою”(3 хв.)
Мета:розвиток емоційної сфери.
Хід вправи:дитині пропонується взяти пелюстку такого кольору, якого, на її
думку, у неї настрій.
Обговорення.
7.Вправа  «Знайди слова» (методика Мюнстерберга) (10 хв.)Бсоцепаколзимаоравитриметиройонукатроснігприванримаспромковзанирожзукасвафотяктопаворсіченьопралідукрежизагушеньвікорморозхахакоктребапривамамокригавориміярдитопренрифавсалуковзанкацаколмаінійтапелавканікулипрогентурисметривфасоксюрпризкикомелжзрилуфоказнегочистрепимішокагафетикпафтомарисимолекарцукеркапкартщовузаметільпропрувафсятьловкусвятопрощуколетрісупротилялаверисмафіктопресвентокук
Бсоцепаколзимаоравитриметиройонукатроснігприванримаспромковзанирожзукасвафотяктопаворсіченьопралідукрежизагушеньвікорморозхахакоктребапривамамокригавориміярдитопренрифавсалуковзанкацаколмаінійтапелавканікулипрогентурисметривфасоксюрпризкикомелжзрилуфоказнегочистрепимішокагафетикпафтомарисмолекарцукеркапкартщовузаметільпропрувафсятьловкусвятопрощуколетрісупротилялаверисмафіктопресвентокук
8.Вправа„Спробуй виконати” (5 хв.)
Мета: розвиток пам’яті, уваги, слухового сприйняття.
Хід вправи: психолог знайомить дитину із завданням. Картки з намальованими
геометричними фігурами означають виконання певного руху, а саме:
□ -руки в сторону           ○ –руки вгору                ▲ –руки в низ
Психолог показує дитині картку, а дитина виконує відповідні рухи. (можливо,
під спокійну музику)
9.Прощання. Гра „Чарівники” (4 хв.)
Прощаючись психолог і дитина говорять, що
вони зробили б для всіх, якби в них була чарівна паличка.

Немає коментарів:

Дописати коментар